مشکل کمبود آب در مزارع کشاورزی منطقه فومنات حل شد

محمد حسن زاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمهیدات لازم برای رفع مشکل کمبود آب در بعضی از زمین‌های زراعی انجام شده است اظهار کرد: استان گیلان به دلیل بارش های خوبی که امسال داشته است وضعیت آبی مناسبی دارد ولی در بغضی از مزارع استان گیلان به دلایلی شاهد کمبود آب زراعی هستیم که این مشکل به زودی حل می شود.

مشکل کمبود آب در مزارع کشاورزی منطقه فومنات حل شد

وی اشاره به دلایل کمبود آب زراعی در بعضی از مزارع استان گیلان گفت: یکی از مهمترین دلایلی که بعضی از زمین های کشاورزی در برخی از شهرستان‌ها با مشکل مواجه شده است، آبیاری در خارج از شبکه آبیاری بوده است که باید فکری برای آن اندیشیده شود.

مدیرعامل بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی گیلان با اذعان به اینکه در تلاشیم تا مشکل کمبود آب در بعضی از زمین‌های کشاورزی فومنات به زودی حل شود، تصریح کرد: در چند هفته گذشته بعضی از زمین های کشاورزی فومنات متأسفانه با کمبود آب زراعی مواجه شده‌اند که اقدامات لازم از جمله هدایت آب به داخل رودخانه‌های منطقه فومنات انجام شده است.

حسن زاده از عدم مشکل آب زراعی در اکثر مزارع کشاورزی در استان گیلان خبر داد و افزود: بعضی از زمین‌های کشاورزی در استان گیلان در خطر کمبود آب زراعی قرار دارند که تمهیدات لازم از جمله برنامه تناوبی آبیاری جهت رساندن آب به مزارعی که در خطر کمبود آب قرار دارند انجام شده است.